Reis-i Cumhur Erdoğan'dan Mesaj! Kardeş Kavgasında Kazanan Olmaz

Suudi Arabistan ve Kuveyt'te temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kardeş kavgasından kazananın çıkmayacağını ifade etti.

Katar' da yaşanan diplomatik krizin çözümü adına  Arap Körfezi turuna çıkan Türkiye Cumhuriyeti' nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan ve Kuveyt' te önemli görüşmeler gerçekleştirdi.

KATAR KRİZİ KARDEŞ KAVGASI

Suudi Arabistan' da Kral Selman ile bir araya gelen Reis- i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Katar ile yaşanan diplomatik krize dair "Kardeş kavgasının kazananı olmaz" ifadesinde bulundu.

İLİŞKİLER GÜÇLENSİN

Krizlerin kimseye katkı sağlamayacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki mevcut münasebetin daha da güçlendirilmesini istedi. Suudi Arabistan Veliaht Prensi ile de bir araya gelen Recep Tayyip Erdoğan, Katar krizine dair birleştirici mesajlarını tekrarladı.

KUVEYT'E TEŞEKKÜR

Suudi Arabistan' dan sonra Kuveyt' e geçen Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el Ahmed el Cabir el Sabah tarafından karşılandı. Kuveyt Emiri' ne, Katar krizinde arabulucuk rolü üstlendiği için teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, birlik beraberlik mesajlarını burada da yineledi.

TÜRKİYE-KUVEYT İLİŞKİLERİ

Erdoğan ile Kuveyt Emiri arasında yapılan görüşmede mevcut ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi konusunda mutabakat sağlandığı öğrenildi.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri-->