Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da İşte Kadın Konferansı'nda konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları;

Tüm yiğit kadınlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizin cefakar annelerine boynu bükük annelerine rabbimden sabır diliyorum.

Zirvenin gerçekleşmesinde katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.

Oturumlar sırasında dile getirilecek öneriler eleştiriler çok önemlidir.

Kadınlarımıza seçme seçilme hakkı verdiğimiz için çok onurluyuz.

Gazi Mustafa Kemal'in ardından gelen CHP yöneticileri kadınlar konusunda faşizanca bir anlayışı benimsediler.

Merve Kavakçı kardeşimizin Meclis'te başörtüsü yüzünden uğradığı hakaretleri unutmuş değiliz. 2002'den bu yana hayata geçirdiğimiz reformlar kadınlarımız için de özgürlük alanını genişletti.

Ülkemiz kadınları elde ettikleri hakları hiç bir kısıtlama olmadan kullanmaya AK Parti döneminde başlamışlardır.

İslam kadına gerçek değeri veren, gerçek özgürlüğü sunan dindir. İslam Tarihi bunun örnekleriyle doludur.

Bizim kadınlarımız 15 Temmuz gecesi Kılıçdaroğlu gibi kaçacak yer aramadı, tankların üzerine yürüdü. Siz darbe gecesi Bakırköy Belediyesine sığınan Kılıçdaroğlu olmadınız.

Kadınlar üzerinden niye din düşmanlığı yapıyorlar? Kandil'e genç kızları kaçıranlar kimler PKK, Diyarbakır Belediyesinin önünde ağlayan kim analar. Onları ağlattılar.

28 Şubat'ta hanım kardeşlerimizin uğradığı saldırıların benzerine bugün Avrupa'da şahit oluyoruz. Avrupa'da baskılar sonucu ekmek kapılarını kapatmak zorunda kalan hanım kardeşlerimizi duyuyoruz. Buna karşı koymalıyız.

Amerika diyor ki ben Büyükelçiliğimi Kudüs'e alacağım bunlar ortadoğuyu karıştırmak istiyor. Bugün söyledim bu Türkiye için kırmızı çizgidir. Amerikanın atacağı bu adımı asla sessiz olarak değerlendiremeyiz. Elimizden ne geliyorsa yapacağız. Ben yaptım oldu anlayışıyla dünyada devletler konum belirleyemez.