Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe kalkışması esnasında Jandarma Genel Komutanlığında darbeciler tarafından kafasından vurulan Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan'ı, tedavi gördüğü Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırması Hastanesinde ziyarette bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabulünden sonra Bilkent'teki Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim Araştırma Hastanesine geçti.

Erdoğan, ilk olarak FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi esnasında Jandarma Genel Komutanlığında darbeciler tarafından kafasından vurularak ağır yaralanan Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan'ı ziyaret etti. Ziyarette Aslan'la muhabbet eden Erdoğan, Aslan'ın sağlık durumuna dair doktorlarından bilgi aldı.

Hastanede tedavileri devam eden diğer gazileri de ziyarette bulunan Erdoğan, çıkışta hastane önünde kendisini bekleyen vatandaşlara selam verdi.

Basına kapalı yapılan ve yaklaşık 2,5 saat süren ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile diğer yetkililer eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ziyaretin ardından hastaneden ayrıldı. Hastane çıkışında da vatandaşın sevgi seli ile karşılaştı.