Reis-i Cumhur Erdoğan'dan Flaş Açıklama! Bu Bir Felaket

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasında konuşmasında bankacılık sektörünü uyardı. Faizleri düşüreceklerini umduğunu belirtti.

Reis-i Cumhur Erdoğan'dan Flaş Açıklama! Bu Bir Felaket

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından önemli başlıklar;

Türkiye'nin 2023 hedeflerine doğru ilerlemesinde en büyük katkının inşallah Karadeniz'den geleceğine inanıyorum.

Trabzon'un tarihi birikimi ve potansiyelini harekete geçirmekte zorlandığımıza göre burada bir sıkıntı var demektir. Biz isteklerinizi yapmaya varız. Soruyorum. Bu talepler karşılığında bize ne vaadediyorsunuz?

İhracatı 5 milyar dolar çıkarmayı taahhüt ediyor musunuz?

5 MİLYAR SÖZÜ

İhracatı 5 milyar dolar çıkarmayı taahhüt ediyor musunuz? Tamam dediler. Türkiye yürürken Trabzon yerinde durusa olmaz. Beraber koşmamız lazım.

TARİHİN EN BÜYÜK İHANETİ

Ülkemiz 15 Temmuz'da tarihin en büyük ihanetiyle karşı karşıya kaldı. Bazıları çıkıp benim oğlumun suçu yok diyor. Daha oğlunun ne fırıldak çevirdiğini bilmiyor.

Üzerimize salonmaya çalışılan DEAŞ'a da fırsat vermedik. Bunlar müslüman falan değil. Bunlar İslam'ı istismar eden ne idüğü belirsiz.

BÜYÜME SÜRECEK

Ekonomik göstergeler iyi. İlk çeyrekte elde ettiğimiz yüzde 5'lik büyümeyi yıl sonun kadar inşallah sürdüreceğiz. İşsizlik tek haneli rakama düştü. Bu iyi bir gelişme.

BU BİR FELAKET

Bu fazilerin düşmesi lazım diyoruz. Bankalar vatandaşın yatırdığı parayı soyup soğana çevirme aracı olarak kullanıyor. Bankalar yüzde 40 kar elde etmişse burada bir sorun var. Bu bir felakettir.
Bankacılık sektöründen faizlerin düşürülmesi yönünde güzel bir haber beklediğimi belirtiyorum.


Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri