Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2017 yılının Türkiye için ekonomide tarihi bir sıçrama yılı olacağını ifade etti. Haliç Kongre Merkezi'nde yapılan MÜSİAD Genel Kurulu toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı, bu senenin ekonomi açısından oldukça önemli bir dönüm noktası olduğunu dile getirdi.
İşadamlarını tüm güçleriyle yatırım yapmaya çağıran Cumhurbaşkanı, yatırımlara öncelik verip istihdam sağlayan işverenlere devletin desteğinin büyük ölçekli olacağını ifade etti. TRT vergisi, OSB emlak vergisi gibi yüklerden kurtulan sanayicilerin önünün daha da açıldığının altını çizen Cumhurbaşkanı, herkesin çok çalışması gerektiğini ifade etti.

TÜRKİYE KENDİ BAŞININ ÇARESİNE BAKABİLECEK BİR ÜLKEDİR

Dış politikaya da değinen Cumhurbaşkanı, dengeli bir dış politika izlendiğini, bu kapsamda tüm tarafların yürüttükleri politikaların titizlikle takip edildiğini ve bunlar neticesinde stratejilerin şekillendiğini dile getirdi. Rakka’daki gelişmeleri de değerlendiren Cumhurbaşkanı, "Gerek Amerika gerek Rusya ile yaptığımız görüşmeler neticesinde gelinen bir nokta var. Bu nokta, bir yerde izleme noktasıdır." diyen Erdoğan, Suriye’nin kuzeyinden Türkiye’ye yönelik bir tehdit, bir taciz olması halinde Türkiye’nin gereken önlemleri tek başına hiçbir ülkeden çekinmeden alacağının altını çizdi. Cerablus’ta, Bab’ta kendi kararımızı kendimizin verdiğine değinen Cumhurbaşkanı, “gerektiği kadarıyla bu yolda böyle devam edeceğiz, gereken adımları atmaktan bizi hiçbir kuvvet caydıramaz” dedi.