Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD Genel Kurulu’na Haliç Kongre Merkezi'nde açıklamalarda bulundu. Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Gezi ile ilgili büyük tepkilere yol açan mesajına şu sözlerle karşılık verdi;

"Gezi olaylarının 4. Yıldönümü olduğunu biliyorsunuz. Ana muhalefetin başı Gezi olaylarının dördüncü yıl dönümünde tweetler paylaşıyor. Diyor ki, özgürlük ve hak mücadelesini verenleri selamlıyorum. Neyin hak ve özgürlük mücadelesi? Size ne yapıldı ki hak ve özgürlük mücadelesi veriyorsunuz. Bu mücadeleyi vermek Yeşilköy Havalimanı'ndan kaçarak Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine sığınmak mıdır?"


15 TEMMUZ'DA DA KAÇTIN

"Zaten 15 Temmuz gecesinde de ortada yoktun. 7 Ağustos'ta bizim buluşmamıza gelmen bir vesileydi. Önce gelemeyeceğini bildirdin. Daha sonra baskılar geldi ondan sonra fikrini değiştirip gelmekte karar kıldın. Bunlarda barış, birlik, beraberlik böyle bir dert yok. Şimdi yaptıkları işlerle bölücü terör örgütünün de arkasında durup destek çıkarak örgütlerle iş birliği yapma gayretindeler. Daha dün Taksim'de yürüyüş yapıyorlar. CHP'li vekillerde onlara eşlik ediyorlardı... Bu vatanı bu gibi çapulculara bırakmamak adına bedeli ne olursa olsun mücadeleyi sonuna kadar devam ettirmekte kararlıyız." Diye sözlerini tamamladı Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan.