Reis-i Cumhur Erdoğan ile Ürdün Kralı 2. Abdullah'ın El-Hüseyniye Sarayı'ndaki baş başa görüşmelerinden sonra heyetler arası görüşmeye geçildi.

Heyetler arası görüşmenin basına açık kısmında Reis-i Cumhur Erdoğan, 9 sene aranın ardından Ürdün'ü ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, kendisine ve heyetine gösterilen alaka nedeniyle şükranlarını sundu.

"DAYANIŞMAYI DEVAM ETTİRMELİYİZ"


Cumurbaşkanı Erdoğan, islam ülkelerine davette bulunarak "İslam dünyası, bölge olarak gerçekten sancılı günler yaşıyoruz. Geleceğimizin biçimlendiği bu kritik süreçte Müslümanlar olarak dayanışmamızı bölgede çok daha hassas bir şekilde devam ettirmeliyiz, bunun yolu da görüşmelerimizi artırmak, aramızdaki ortaklığı mekanizmalarını güçlendirmekten geçiyor" dedi.

"ÜRDÜNLÜ KARDEŞLERİME TEŞEKKÜR EDİYORUM"


Reis-i Cumhur Erdoğan, yıl dönümünün iki ülke için hayırlara vesile olmasını temenni ederek, "Bu sayede Ürdünlü kardeşlerimize 15 Temmuz darbe kalkışması sürecinde gösterdikleri dayanışma için şahsım ve ülkem adına teşekkürlerimi iletiyorum." diye konuştu.

Reis-i Cumhur Erdoğan'ın bu çağrısının ardından islam dünaysının tekrar bir araya gelerek daha güçlü bir konuma geleceği tahmin ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı  bu ziyaretler devam edecek.