Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, annesi Tenzile ve babası Ahmet Erdoğan ile kayınvalidesi Hayriye ve kayınpederi Cemal Gülbaran'ın mezarlarını ziyaret etti.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda, 2017 Avrupa Basketbol Şampiyonası (EuroBasket 2017) D Grubu ilk maçında Rusya ile karşılaşacak A Milli Erkek Takımı'nın antrenmanını izleyen Erdoğan, daha sonra Karacaahmet Mezarlığı'na geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada Tenzile-Ahmet Erdoğan ile Hayriye-Cemal Gülbaran'ın mezarlarını ziyaret ederek, dua okudu.

Erdoğan, mezarlık çıkışında kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlara ve basın mensuplarına iyi bayramlar dileklerini iletti.

Korumalar tarafından çocuklara oyuncak dağıtıldı.

Öte yandan Reis-i Cumhur Erdoğan Arakan'da yaşanan katliamla ilgili bir telefon diplomasisi gerçekleştirdi.

KÖR VE SAĞIR OLMAYIN

Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan'ın, Kurban bayramı vesilesiyle İslam ülkelerinin liderleriyle yaptığı telefon görüşmelerinde Myanmar'da yaşanan insani krize çözüm bulmaya karşı çabaların yoğunlaştırılması çağrısında bulunduğu öğrenildi. 

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre Reis-i Cumhur Erdoğan, bugün Moritanya Devlet Başkanı Muhammed Veled Abdülaziz, Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile telefon konuşması yaptı. Kurban bayramının başta İslam alemi olmak üzere tüm insanlığa hayırlar getirmesi dileğinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Suriye, Irak, Yemen, Filistin ve Libya'da yaşanan sorunların Müslümanların bayram sevincine gölge düşürdüğüne dikkati çektiği öğrenildi. Myanmar'da Müslümanlara yönelik şiddetin İslam dünyasını derinden üzdüğüne işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telefon trafiğinin devam edeceği öğrenildi.