Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, annesi Tenzile ve babası Ahmet Erdoğan ile kayınvalidesi Hayriye ve kayınpederi Cemal Gülbaran'ın kabirlerini ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile Kısıklı'daki evinden Karacaahmet Mezarlığı'na geldi. Erdoğan çifti, mezarlıkta Tenzile-Ahmet Erdoğan ile Hayriye-Cemal Gülbaran'ın mezarlarını ziyaret ederek, dua okudu.
Erdoğan, mezarlık çıkışında kendisini karşılayan vatandaşlarla da kısa süre muhabbet etti. Kimi vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan ile fotoğraf çektirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, karşılaştığı bazı çocuklara hediye, bazılarına ise bayram harçlığı verdi.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan bir bayram mesajı yayınladı:

Reis- i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

DURMADAN, DİNLENMEDEN...

Recep Tayyip Erdoğan vermiş olduğu bayram mesajında, "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet yolunda sürdürdüğümüz bu mücadeleyi zafer ile taçlandırana kadar bize durmak, dinlenmek yoktur. Milletimizin ve emniyet güçlerimizin bu konuda ortaya koydukları kararlı irade, bizim en büyük güven ve heyecan kaynağımızdır. Türkiye' nin üzerinde hesaplanan kirli planlara, oyunlara, hazırlanan senaryolara karşı gösterdiği güçlü direniş, devletiyle el ele vermiş milletimizin eseridir." diyerek konuşmasına devam etti Reis-i Cumhur Erdoğan.

CEVABIMIZI SAHADA VERMEKTE KARARLIYIZ

Suriye ve Irak' ta oynanan kirli oyunların, bölgede sahnelenmeye çalışılan kriz senaryolarının farkındayız. Fakat herkesin, şu gerçeğin de farkında olduğunu ümit ediyoruz. Türkiye, oynanan türlü oyunları yutulamayacak kadar büyük bir lokmadır. Ülkemizi bu tarz tuzaklar ile teslim alabileceklerini sananlara cevabımızı, bizzat yerinde, sahada vermekte kararlıyız." diyerek vatanımızın bütünlüğüne, birliğine göz diken alçaklara da mesajında yer verdi.