Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Giresun'da konuşma yapıyor.

İşte o konuşmadan satır başları:

Eğitim, sağlık, enerji, ulaşım, iletişim, toplu konut, sosyal yardım ve diğer tüm hususlarda Türkiye'ye biz çağ atlattık. Bundan 10 sene evvel, 20 sene evvel birisi size gelip denizin üzerine böyle bir havalimanı yapacak dese inanır mıydınız? Fakat işte biz yaptık ve sizlerin de hizmetine sunduk. Biz CHP zihniyetinin akıl alamayacağı hizmetleri hayata geçirdik.

GEREKEN DERSLERİ ÇIKARMAZSAK İŞİMİZ ZOR

16 senelik, 15 senelik iktidar sürecimizde durmaksızın, dinlenmeksizin kesintisiz bir mücadele içerisinde olduk. Bu dönemde yorulan, yolda kalan ne yazık ki yolunu şaşıran arkadaşlarımız oldu. AK Parti'nin en önemli özelliği devamlı kendini yenileyebilme, tazeleyebilme yeteneğine sahip olması. Önümüzde zorlu bir mücadele dönemi başlıyor. 2019 seçimleri Türkiye ve dolayısıyla bizim için çok kritik. 16 Nisan halk oylamasıyla önemli bir başarıyı sağladık. Artık yüzde 49,9 bile alsanız başarılı olamıyorsunuz. Sonuç ve zafer için mutlaka yüzde 50+1 oy almamız gerekiyor. Cumhurbaşkanlığında rahat icraat yapabilmek için Meclis'te de güçlü bir çoğunluğa sahip olabilmek büyük önem taşıyor. Şayet birlikte yaşadığımız bu seçimlerden gereken dersleri çıkarmazsak 2019'da işimiz gerçekten çok zor. Şunu unutmayın AK Parti demek Türkiye demektir. AK Parti zaafa uğrarsa Türkiye zaafa uğrar. AK Parti diğer partilerden farklı olarak kendisini geliştirmeyi, dönüştürmeyi, ileriye taşıyabilmeyi başaran tek parti.

GEREKEN DERSLERİ ÇIKARMAZSAK İŞİMİZ ZOR

Cumhurbaşkanlığında rahat icraat yapabilmek için Meclis'te de güçlü bir çoğunluğa sahip olabilmek büyük önem arzediyor. Şayet birlikte yaşadığımız bu seçimlerden gereken dersleri çıkarmazsak 2019'da işimiz gerçekten çok zor. Şunu unutmayın AK Parti demek Türkiye demektir. AK Parti zaafa uğrarsa Türkiye zaafa uğrar. AK Parti diğer partilerden farklı olarak kendisini geliştirmeyi, dönüştürmeyi, ileriye taşıyabilmeyi başaran tek parti.

ANA KADEME, GENÇLİK, KADIN KOLLARI KAPI KAPI DOLAŞACAK

15 yıldır her girdiğimiz seçimi kazandık ve kesintisiz bir şekilde iktidarda kaldık. Özellikle bu süreçte teşkilatlarımızda ciddi bir metal yorgunluğuna maalesef şahit olduk. Bu sadece benim şahsi görüşüm değil aynı zamanda milletimizin görüşü. 16 Nisan'da alınan yüzde 51,4 oy AK Parti oyu değildir. Ama aynı şekilde hayırcıların aldığı yüzde 49,6 oy da sadece CHP'nin oyu değildir. Bunun böyle bilinmesi lazım. Onlar zannediyorlar ki bu oy bizim. Onlara en güzel cevabı inşallah 2019'un Mart'ında vereceğiz. Ana kademe, kadın kolları, gençlik kolları, kapı kapı kapı dolaşmaya var mıyız?"