Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah tarafından resmi törenle karşılandı.

El Hüseyniye Sarayı’ndaki karşılama töreninde Reis-i Cumhur Erdoğan ve Kral 2. Abdullah'ın yerlerini almalarından sonra iki ülke milli marşları çalındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kral 2. Abdullah'ın, tören kıtasını denetlemelerinden sonra baş başa ve heyetler arası görüşmelere geçildi.

Karşılama töreninde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan da hazır bulundu.

REİS-İ CUMHUR HAVALİMANINDA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI

Reis-i Cumhur Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan kısımlar şu şekilde;

ZEKAİ AKSAKALLI'NIN YENİ GÖREVİ

"Askerlikte kırgınlık kavramı olmaz. Nerede görev verilirse asker orada görevini gerçekleştirir. Şu anda Zekai Aksakallı'nın görev süresi de doldu. Bu da süreyle de bağımlı olan bir şey de değildir. Yaklaşan YAŞ toplatılarında değerlendirmeler neticesinde ilgili birimler bu teklifi getirdiler. Bundan sonrada orada görevini devam ettirecek."

KILIÇDAROĞLU'NUN TUTUKLANMA AÇIKLAMASI

"Bunları değerlendirmeye değer görmüyorum.Kemal Kılıçdaroğlu doğmamış çocuğa don biçiyor. Benim gündemimde böyle bir şey yok."diye konuştu.

Öte yandan Reis-i Cumhur ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda konuştu.

"BEKAMIZ SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA GÖZÜMÜZ KİMSEYİ GÖRMEZ"

Bugün bölgede güç gösterisi yapan herkes işine bittiğinde gidecek fakat biz bundan sonra da coğrafyamızda olacağız. Sınırlarımız boyunca kurulan terör yapılanmaları ile uzun ve kanlı mücadeleyi verecek olan bu ülkeler değil, Türkiye. Hedefleri siyasi olabilir bizim için mesele beka meselesidir. Bekamız söz konusu olduğunda, gözümüz kimseyi görmez, görmeyecektir. İttifakmış, müttefiklikmiş, ticaretmiş, istikbalimiz söz konusu olduğunda bunların hepsi de hükmünü yitirir bu böyle bilinmelidir.