Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe'de Jandarma ve Emniyet Teşkilatlarına Motosiklet Teslim Töreni'ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada, "Şu ilkelerden asla taviz veremeyiz, o da nedir? Tek millettir, tek bayraktır, tek vatandır, tek devlettir. Bu dört tane öge bizim için hayatidir, kesinlikle bunlardan taviz vermeyeceğiz. Ne bu noktada milletimizi böldürtürüz ne bayrağımıza eş paçavralar üretmeye çalışanlara olanak tanırız ne vatanımızı böldürtürüz ne de devlet içinde devlet kurmaya izin veririz. Onun için kararlıyız, azimliyiz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Hamdolsun, bugüne dek hiçbir şehidimizin kanını yerde bırakmadık. Teröristlere misliyle yanıtını verdik, vermeye devame diyoruz. İnlerine girdik, giriyoruz. Girmeyi de sürdüreceğiz. Bunların kökünü kazımakta kararlıyız ve Allah'ın izniyle de kazıyacağız. Zira bu milletin huzurunu, bu milletin bilhassa gururunu çiğnemeye, yok etmeye kimsenin hakkı yok ve bu ülkeyi bölmeye de kimsenin hakkı yok. Feto'nun ülkemize verdiği en büyük zararlardan biri de polis ve jandarma teşkilatlarımızda yol açtığı zafiyettir. Hem personel bakımından hem de fiziki ve hukuki altyapı bakımından bu eksikleri hızla gideriyoruz."

HASDAL'DA YENİ EMNİYET KÜLLİYESİ


Reis-i Cumhur Erdoğan, "Hasdal'da yeni emniyet külliyemizi inşa edeceğiz ve bu yeni emniyet külliyemizde İstanbul Emniyet Teşkilatımız inşallah çok daha verimli, çok daha değişik hizmetlerin verilebileceği bir olanağa kavuşacak ve burası gerek büyüklüğü itibarıyla gerek ihtiyaca cevap verme konusunda, ihtiyaca göre bir projelendirmeyle gayet güzel bir külliyeye İstanbul inşallah kavuşmuş olacak." şeklinde konuştu.

"Çocukluğumuzun, gençliğimizin mahallemizdeki en önemli figürlerinden olan bekçilik sisteminin tekrardan ihya edilmesinden mutluluk duyuyorum." diyen Reis-i Cumhur Erdoğan, "20 bin gibi rakam tabii ki şimdiliktir. Bunu ihtiyaçla daha da geliştireceğiz, artıracağız. İstiyoruz ki geceleri de halkımız emniyette olsun, huzur içinde olsun. Göreve başlayan bekçilerimizden, mahalle halkıyla en güzel şekilde bütünleşerek devletimizin oradaki gözü, kulağı, sesi, huzur ve güven kaynağı olmalarını bekliyorum." dedi.