Reis-i Cumhur Erdoğan, Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık ve Genel Başkan 1. Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç'u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti.

Kınık, kabulden sonra AA muhabirine yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerini kabul ederek, kurban vekaletlerini Türk Kızılayı'na verdiğini belirtti.

Reis-i Cumhur Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın da vekalet verdiğini aktaran Kınık, şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanımız bu sene yurt dışında, Pakistan'da kesilmek üzere 3 adet kurban hissesi vekaletini verdi. Eşi Emine Hanım da Bosna-Hersek, Somali ve Yemen'de 3 hisse kurbanının kesilmesi için bizleri vekil olarak atadı. Biz de vekaletlerini aldık. Cumhurbaşkanımız her sene olduğu gibi bu sene de kurban vekaleti noktasında Kızılay'ı tercih etti. Bu konuyla alakalı Kızılay'a duyduğu güvene ve teveccühüne biz de Kızılay olarak şükranlarımızı arz ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın bu konudaki örnekliği bizim de bu konuyla ilgili faaliyetlerimizi artırmamıza vesile oluyor."

TÜRK KIZILAYI MÜSLÜMAN ÜLKELERDE

Türk Kızılayı her sene olduğu gibi bu senede kurbanları Müslüman ülkelere gönderecek. Somali, Yemen, Pakistan gibi alım gücü daha düşük olan ülkelere giden kurbanlıklar oradaki Müslümanların yüzünü güldürüyor