Reis-i Cumhur Erdoğan, bayram namazı için Kısıklı'daki konutundan ayrılarak Ataşehir'deki Mimar Sinan Camisi'nde bayram namazını kıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram namazı için geldiği Mimar Sinan Camii'nde kısa süreli rahatsızlık yaşadı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan namazdan sonra yaptığı açıklamada "Ramazan Bayramını kutluyorum. İslam dünyasının dirliğine beraberliğine vesile olmasını diliyorum. Bugün özellikle şekerden kaynaklı bir tansiyon dengesizliği yaşadık. Şükürler olsun kısa sürede atlattık. Şu anda iyi durumdayım. Programımızı 3'te Haliç Kongre Merkezi'nde sürdüreceğiz." ifadesini kullandı.

 
Bir gazetecinin, "Katar ile alakalı Türk askerinin çekilmesi şeklinde  bir ültimatom var. Siz ne düşünüyorsunuz?" yönündeki soruya Erdoğan, "Bir defa hususla alakalı şu anda Katar'ın 13 maddeye yönelik duruşunu Türkiye olarak biz hem takdir  ediyoruz hem benimsiyoruz. Takdir ediyoruz, bir defa bu 13 madde ile alakalı  yaklaşımı biz uluslararası hukuka aykırı buluyoruz. Çünkü devletler arası hukukta  ülkelerin egemenlik haklarına bu şekilde bir saldırı olamaz." yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada sanki bir devletin egemenlik haklarına  bir saldırının söz konusu olduğunu söyleyerek, "Ve bir devletin kendi  tasarruf alanına girecek erecede bir ileri gidiş söz konusu. Böyle bir şeye kalkıp  da onların diliyle bakmak, yaklaşmak bana göre çok çok yanlış. Hele hele  Türkiye'nin 2014 senesiyle beraber savunma iş birliğini yapmış olduğu Katar ile attığı  bu adıma müdahil olmak, çok çok çirkin bir yaklaşım." değerlendirmesinde bulundu.