Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamad El Thani ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir araya geldi.

Erdoğan, Katar Emiri'yle bir araya geldi

KATAR EMİRİ'NİN ERDOĞAN HAYRANLIĞI

Katar Emiri'nin Reis-i Cumhur Erdoğan hayranlığı artık bilinen bir gerçek. Reis'in Doha Ziyaretinde de Emir Reis'i havalimanında karşılamıştı.

Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Körfez ülkelerini kapsayan ziyaretinin son durağı Doha'da Al Sani ile yaklaşık iki buçuk saat süren bir görüşme yaptı.

İlk olarak Katar Emirlik Divanı'nda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Katar Emiri Al Sani baş başa görüşmede buluştu Sonrasında Erdoğan ve Al Sani, heyetlerarası görüşmeye geçti. İkili ve baş başa görüşme sonrası Reis-iCumhur Erdoğan, onuruna verilen öğle yemeğine iştirak etti.

İLK DURAK CİDDE OLDU

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Körfez ülkelerini kapsayan ziyaretinin ilk durağı olan Cidde'de bazı temaslarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile Türkiye saati ile 13.40'ta Suudi Arabistan'a gitmişti.

KRAL SELMAN KARŞILADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cidde Kral Abdülaziz Uluslararası Havalimanı Kraliyet Terminali'nde, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz tarafından karşılamıştı.

KİMLER EŞLİK EDİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan da Cidde'ye gitmişti.

KRAL İLE ÖĞLE YEMEĞİ

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ile öğle yemeği yiyecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, heyetlerarası görüşmenden sonra Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı kabul etmişti.