Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü.

Tarabya'daki Huber Köşkü'nde çalışma yemeğinde buluşan Erdoğan ve Aliyev'in görüşmesi, basına kapalı 1 saat 45 dakika devam etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile boğaz manzarası eşliğinde çekilen fotoğrafını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yayımladığı mesajda Azerbaycan ile kardeşliğimizin güçlenerek devam edeceğini belirtti.

REİS-İ CUMHUR EN SON ENDONEZYA CUMHURBAŞKANI'NI AĞIRLAMIŞTI

Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo, Beştepe'de yer alan Külliye'de Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan'la beraber Ankara manzaralı sosyal medyadan canlı yayın gerçekleştirdi.

Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo'yu resmi törenle karşılayıp ağırladı.

Endonezya Cumhurbaşkanı Widodo'nun yer aldığı makam aracını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin önünde bulunan caddede karşılayan süvariler, konuk Cumhurbaşkanına protokol kapısına kadar eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Joko Widodo'yu Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin temel giriş kapısında karşıladı. Erdoğan ve Widodo'nun tören bölümünde yerlerini almalarından sonra, 21 pare top atışı eşliğinde iki ülkenin milli marşları çalındı.

Konuk Cumhurbaşkanı Widodo, Muhafız Alayı Tören Kıtasını, Türkçe "Merhaba asker" diyerek selamladı. Törende, tarihte yer alan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer buldu.

İki ülke heyetlerinin takdimi sonrasında, Recep Tayyip Erdoğan ve Joko Widodo merdivenlerde Türkiye ve Endonezya bayrakları önünde el sıkışarak basın mensuplarına poz verdiler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Endenozya Cumhurbaşkanı Widodo, törenin ardından baş başa ve heyetler arası gerçekleştirecekleri görüşmelere geçti.