Rusya lideri Vladimir Putin, dün Reis- i Cumhur Erdoğan' ı telefon ile aradı. Cumhurbaşkanlığı da, ilk kez Erdoğan' ın bir lider ile yaptığı telefon görüşmesinin görüntülerini paylaştı.

Görüşmenin temel konu Türk Akımı Projesi ve boruların döşenmesiydi.

TÜRKİYE ÜZERİNDEN AVRUPA'YA GAZ SEVKİYATI

Yapılan görüşmelerde Rusya devlet başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan' a Rus gazını Türkiye üzerinden Güney ve Güneydoğu Avrupa memleketlerine sevk etmeye hazır olduklarını ifade etti. Vladimir Putin, "Akkuyu Nükleer Santrali' nin ilk bloğunu belirlenen zamana kadar devreye sokacağız." ifadelerini kullandı.

Putin aynı zamanda Türk Akımı boru hatlarının derin sulardaki inşaatını yapacak olan gemiye binerek detimlerde bulunacak

VLADİMİR PUTİN GEMİYE ÇIKIP DENETÇİLİK YAPACAK

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin' in, Türk Akımı boru hattının derin sulardaki inşaatını yapacak olan Pioneering Spirit gemisine çıkarak incelemelerde bulunacağı bildirildi.

Kremlin Basın Merkezi' nden gelen heberler doğrultusunda, Putin' in, iş gezisi sebebi ile Rusya' nın Krasnodar Krayı' ını ziyaret edeceği ifade edilirken, bu bağlamda Anapa şehrinde inşaatı devam eden Türk Akımı boru hattı çalışmalarını denetleyeceği bildirildi.