Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Esenboğa Havalimanı'ndan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Ankara Valisi Ercan Topaca ile diğer görevliler yolcu etti.

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker de Almanya'ya gitti.

DAHA ÖNCE AÇIKLANMIŞTI

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan 7-8 Temmuz'da Almanya'ya ziyaretlerde bulunacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7-8 Temmuz'da Almanya'ya gidiyor. Ziyaretin son dönemlerde İncirlik krizi ile gerilen ilişkilere yeni bir boyut getirmesi bekleniyor.

MASADA FETÖ, İNCİRLİK VE MİTİNG YASAKLARI VAR

Türkiye ve Almanya arasındaki ilişkiler son zamanlarda, Almanya'nın FETÖ'cülere yönelik sığınma isteklerine olumlu cevap vermesi, İncirlik Üssü, Almanya'da yapılması planlanan referandum mitinglerine getirilen kısıtlamalar gibi durumlara karşılıklı olarak gerilmişti.

İncirlik krizi Almanya'nın üsteki askeri varlığını çekme kararı ile sonuçlanmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın temmuz ayında bulunacağı ziyaret de bu başlıklar açısından oldukça önem kazanıyor.

5 TEMMUZ'DA ALMANYA DIŞİŞLERİ BAKANI'NI KABUL ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5 Haziran'da, Türkiye'ye resmi temaslarda bulunmak üzere gelen Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'i kabul etmişti.