Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Harran'da "Kardeşlik Sofrası İftarı"nda konuştu.

Reis-i Cumhur Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Bölgemizdeki istikrarsızlıktan kazanç sağlayanlar, bizim her alanda hakkı ve adaleti dile getirmemizden rahatsız oluyorlar. Ülkemize karşı yapılan karalama ve iftira kampanyalarının nedeni işte budur. DEAŞ terörüne karşı en büyük savaşı veren, bu örgüte en büyük zararı yaşatan Türkiye'yi teröre destek vermekle suçlamalarının sebebi Suriye'deki oyunu bozuyor olmamızdır." ifadesini kullandı.

"FIRAT KALKANI'NDA NE YAPTIYSAK AYNINI ORADA DA YAPARIZ"

"Suriye'de şu anda devam etmekte olan bu olumsuz gelişmelerin yarın, bir gün eğer hudutlarımıza bir sorun teşkil etmesi, böyle bir olayla karşı karşıya kalırsak bütün dünya şunu unutmasın; bizler Fırat Kalkanı'nda ne yaptıysak aynını orada gerçekleştireceğiz." diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Bunu kimse unutmasın. Ne yazık ki, stratejik işbirlikçilerimiz terör örgütleriyle birlikte hareket ediyorlar. Biz kendilerine söyledik, 'Gelin DEAŞ terör örgütüne karşı bu işi beraber yürütelim.' Dokuz koalisyon ülkesiyle beraber biz DEAŞ denilen bu terör örgütünü yıkamaz mıyız? Bu PYD, YPG, bunlar terör örgütüdür. Ne yazık ki, burada ısrarlı oldular."