Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramankazan'da çiftçilerle iftar yemeğinin ardından konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Şu güzel topluluğun içerisinde şehitlerimizin yakınları bulunuyor, şu anda gazilerimiz burada kendilerini görüyorum. Allah onlardan da razı gelsin.

BU TOPRAKLARI O ALÇAKLARA VERMEDİLER

Onlar bütün o uçakların üzerine helikopterlerin tankların üzerine gittiler ancak bu toprakları o hainlere vermediler verdirtmediler. Kazan'dan yakılan bu kahramanlık ateşi sönmediği müddetçe bu millete kimse diz çöktüremez kimsenin gücü bu bayrağı indirmeye yetmez, kimse bu ezanı dindiremez bu devleti kimse bölemez yıkamaz. Bunu birileri idrak edemez, varsın anlamasınlar bizim Rabia'mız var.

BU VATAN İÇİN ÇOK KAN VERDİK

Tarla imar edilmediği takdirde nedir topraktır. İmar girince arsa olur. Vatan nasıl vatan olur, şehidin kanıyla buluştuğu takdirde vatan olur yoksa kuru bir topraktır. İşte bu topraklar üzerinde biz çok kan döktük. Malazgirt'ten bu zamana hep kan verdik ve bu toprakları vatan belledik.

SIKIYORSA PENSİLVANYA’DAN BURAYA GEL

Bu devletten ayrı devlet yoktur. Yok paralel devletmiş yok şu devletmiş yok bu devletmiş. Bu devletten ayrı devletimiz olamaz. Sıkıyorsa Pensilvanya'dan çık buraya gel. Ama onlar kendilerine başka vatan arıyor. Şimdi orada bir çiftlikte yaşıyor ve oradan dünyadaki bütün FETÖ mensuplarını yönetiyor. Biz de dost bildiklerimize sesleniyoruz verin. Eğer verilmeyecekse gün ola harman ola.

MİLLETİMİZ HER ŞEYİ GÖRÜYOR

Türkiye demokrasisi ile ekonomisi ile güvenliği ile dış politikası ile tarihinin en önemli tecrübelerinden birini geçiriyor. Bugüne dek bölücü terör örgütünün saldırıları ile emniyet yargı ve askeri darbe kalkışmaları ile mücadele ettik. Bazı kimseler ülkemiz üzerine oynanan oyunların fark etmiyor, bazı hainler ise buna destek oluyor. Ama hamdolsun milletimiz her şeyin farkında. Biliyor iradesini de ona göre ortaya çıkarıyor. Özellikle son 3 senedir bu saldırılara karşı milletimizle yan yana mücadele ettik.

SEN 15 TEMMUZ'DA NEREDEYDİN?

15 Temmuz'dan ders çıkarmayanlar mevcut. Birileri şu sıralarda yürüyor. 15 Temmuz gecesi neredeydin? Benim vatandaşım İstanbul Atatürk Havalimanı'nda F-16'ların, helikopterlerin saldırılarına karşı koyarken sen ne yapıyordun? Beyefendi oraya iniyor ve oradan hemen Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine gidiyor. Oteller kapalıydıo yüzden Belediye Başkanımıza misafir olduk diyor. Utanmadan sıkılmadan şimdi de bu darbeye kılıf uyduruyor ve 'Örtülü darbe girişimi' olarak adlandırıyor. Bu kimin sözü Pensilvanya'daki FETO denilen örgüt başının lafı.

KANITLAMAKLA MÜKELLEFSİN

Şimdi başka yollara girip gündem oluşturmaya çabalıyorlar. Şimdi çıkmış bana 3,5 milyar dolar benim malvarlığım varmış bunu anlatıyorlar. Utanmadan sıkılmadan çıkıyor Genel Başkan denilen bu kişi o da diyor ki 'Namusluyum' ben. Yahu sen bunu bugüne dek çok söyledin. Şimdi bak buradan sesleniyorum. 'Ey Kılıçdaroğlu senin bu adamının yaptığı açıklamayı kanıtlayamazsanız alçaksınız namustan yoksunsunuz. Eğer bizim böyle bir varlığımız malımız olsaydı Türkiye'de bu hizmetleri kimse göremezdi.