Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'da AK Parti Trabzon İl Teşkilatı tarafından gerçekleştirilen Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısına iştirak etti.

Reis-i Cumhur Erdoğan burada yaptığı konuşmasında, "Kendi çıkarını partisinin ve davasının üzerinde gören kişi kadar, AK Parti'ye düşman kimse olamaz. Her kim ki AK Parti'yi bizden önceki dönemde ülke yönetiminde söz sahibi olan partilerin akıbetine sürüklemeye kalkışırsa karşısında önce bu kardeşinizi bulur." ifadelerini kullandı.

"SENİN YARGIN VARSA BENİM DE YARGIM VAR"


Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in ABD'de, birçok teröristin ise başta Almanya olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde korunduğuna işaret ederek, şöyle devam etti:

"İşte Pensilvanya'da, malum şarlatan orada. Onun arka takımı, onlar da başta Almanya olmak üzere Avrupa'da ve bütün buralarda bunlar dolaşıyorlar. Siz, bu teröristleri besliyorsunuz, ondan sonra kalkıp diyorsun ki 'Filancayı bize verin.' Kusura bakma, senin yargın varsa, benim de yargım var. Önce vereceksiniz, ondan sonra bizden de alacaksınız. Vermeden yok. Artık eski Türkiye yok, bu Türkiye yeni Türkiye."