"KILIÇDAROĞLU GİBİLER ANLAMAZ"


Bugüne dek kimsenin huzurunda eğilmediklerine vurgu yapan Erdoğan, "Biz yalnızca Allah'ın huzurunda rükuda eğiliriz, başka hiç kimsenin önünde değil. Yolumuza bugüne dek böyle devam ettik." dedi.

"Rabia" işaretini yineleyen Erdoğan, şunları söyledi:

"Bunu birileri anlamıyor. Bunu Kılıçdaroğlu gibiler bilmiyor, anlamıyor. O diğerleri, Kandil'in atıkları var ya, onlar da bilmez ancak biz biliriz.

4 PARMAĞIN ANLAMI

Birincisi tek millet, biz tek bir milletiz. 80 milyon bir bütünüz. İki, tek bayrak. Bayrağımızın rengi şehidimizin kanının rengidir. Hilal, bağımsızlığımızın sembolüdür. Her yıldız, şehidimizin ta kendisini ifade eder. Bunun haricinde bayrak bilmeyiz. Üç, 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda olan varsa vatandır.' 780 bin kilometrekareyle bu topraklar bizim yurdumuzdur. Burayı, kimselere böldürtmedik, böldürtmeyeceğiz. Gabar'sa Gabar, Cudi'yse Cudi, Tendürek'se Tendürek, Bestler Deresi'yse Bestler Deresi, her yerde varız ve var olmaya devam edeceğiz çünkü bu milletin huzuruna kimse el uzatamayacak. Dört, tek devlet, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden başka devlet bilmiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin teminatı altında bu hizmetlere devam edeceğiz."

Bayramın "birlik ve beraberlik" olduğuna vurgu yapan Erdoğan konuşmasını, "Onun için bir, iri, diri, kardeş olacağız. Hep beraber Türkiye olacağız." şeklinde ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşların Ramazan Bayramını kutlayarak "Allah birliğimizi, dirliğimizi daim etsin. Sizleri bu dua ve temenniyle Allah'a emanet ediyorum." sözleriyle tamamladı.