Reis-i Cumhur Erdoğan, görevinin 3. senesinde AHaber'de Oğuz Haksever'in sunumu yaptığı özel yayında gündeme dair açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

"Kanun Hükmünde Kararname (KHK) şuan ihtiyaç. Ana Muhalefet buna sürekli karşı çıkıyor. Amaçları belli. Amaçları sulu bulandırıp bu hainlere FETÖ'cülere destek çıkmak. Ancak hükümetimiz bu yolda kararlı adımlar atıyor. Ve bu konuda yoluna devam ediyor. Bu adımlar ülkemiz için hayırlı olacak. Çünkü bu adımlar ülkemizi bu hainlerden temzileyecek ve huzura erdirecek."

"MALAZGİRT'E 50 BİN GENCİMİZ GELDİ"


"Malazgirt'te, bu hafta o yakıcı güneşin altında şükürler olsun 50 binin üzerinde genç vardı." diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şu şekilde devam etti:

"Bu gençler oraya bir aşkla, heyecanla geldiler. Ancak onlar, bir grup Çanakkale'ye gidenler gibi değildi. Onlar farklıydılar. O Çanakkale'ye 'Adalet istiyoruz.' diye gidenler ne yazık ki şehit mezarlıklarının olduğu yerlerde, onlar kimisi votka mı içersiniz, kimisi şarap mı, kimisi bira mı? Bunu konuşurken, bizim gençliğimiz orada yalnızca 'Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet.' dedi."