Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde esnafla iftarda buluştu.

ÜLKEDE ADALETİN OLDUĞUNA İNANIYORUZ


Erdoğan, iftardan sonra yaptığı konuşmasında, "Bu ülkede adaletin olduğuna düşünüyoruz. Bu ülkede adalet var yani adaletin pençesinden kurtulamayacaksınız. Kimilerinin elinde pankartlarla yürüyerek, adalet araması gibi değil bizim istediğimiz adalet. Bizim istediğimiz adalet, 250 şehidimizin kanıdır. 2 bin 193 gazimizin hala yaralı olmasıdır." dedi.

"YOLLARI AÇIK OLSUN"

Reis-i Cumhur Erdoğan, sözlerine şu şekilde devam etti:

"İstanbul'a yürüyorlar, yolları açık olsun. Kamunun hukukunu tahrip etmeden böyle bir gerçekte hakları da yok ancak arkadaşlarımız, iktidarımız burada onlara anlayış gösterdikleri için onlar bu yürüyüşlerini devam ettiriyorlar."

"İDDİANI İSPAT ET"


Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin parti grup toplantısını açık alanda gerçekleştirmesine dair, "Bugün grup toplantısını açık alanda gerçekleştirmişler. Kapalı alan herhalde sıkıyor Oradan da birşeyler söylüyor. Cumhurbaşkanının yargıya emir verdiği ile ilgili ve istifaya davet ediyor 'Eğer değilse ben istifa ederim' diyor. Bu senin için ilk değil ki. Sen bugüne dek kaç kez bunları tekrarladın. Bu yüzden de senin böyle bir yalan makinesi olduğunu bu ülkede öğrenmeyen kalmadı. Böyle bir olayı kanıtlamaya çağırıyor. Sen bir kez kendini bu ülkede ne olduğunu insanlara kabul ettirmişsin millet seni çok iyi biliyor, görüyor. Biliyor ki hiçbir lafının arkasında durmazsın. Şayet kanıta yönelik bir şeyin varsa hukukta kural şudur; müddei iddiasını ispatla mükelleftir. İddianı ispat et." açıklamasını yaptı.