Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin İstanbul'da gerçekleştirdiği bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmasında "Türkiye, bir taraftan terör örgütlerinin hain saldırılarıyla, diğer taraftan siyasi ayak oyunlarıyla, öte taraftan ekonomik suikastlerle aynı zamanda mücadele ediyor. Bakın bayram... Şu sırada Genelkurmay Başkanımız, kuvvet komutanlarıyla Güneydoğu'da bayram namazlarını orada eda ettiler, Siirt'te, Tillo'da kıldılar. İçişleri Bakanımız Hakkari'de, Çukurca'da bayram namazlarını eda ettiler. Durmak yok, yola devam, niyetimiz bu." ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'Yİ KANDIRDIKLARINI ZANNEDENLER YAPTIKLARI HATAYI ANLAYACAK"


Cumhurbaşkanı Erdoğan "Suriye hudutlarımız boyunca bir terör koridoru kurma çabasını Fırat Kalkanı Harekatı'yla engellemiştik. Ne yazık ki ortak dediğimiz, dost bildiğimiz ülkeler, Türkiye'nin birliğine göz koymuş terör örgütleriyle iş birliği yapmakta bir sorun görmüyorlar. Bu terör örgütüne verilen silahları daha sonra geri alacaklarını ifade ederek Türkiye'yi kandırdıklarını zannedenler, hayati bir hata yaptıklarını eninde sonunda farkına varacaklar ancak onlar için iş işten geçmiş olacak." şeklinde konuştu.

Erdoğan, "(Avrupa ülkeleri) Terör örgütlerinin militanlarına gösterilen bu derin muhabbetin, fazla korumacılığın yol açacağı felaketleri görmezden gelenleri bir an evvel akıllarını başlarına almaya davet ediyoruz. Türkiye, tarihi birikiminden, birlik ve beraberliğinden aldığı güçle bu belaların hepsinin bir şekilde üstesinden gelir. Buna karşılık sırf bize zarar getiriyor diye bu yılanları koyunlarında besleyenlerin damarlarında o yılanların zehriyle uyanacakları günler çok yakındır." dedi.

"SINIRLARIMIZDA BİR TERÖR DEVLETİ KURDUTMAYACAĞIZ"


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şunu tüm dünya aklına sokmalıdır, Suriye'nin terörü kuzeyinde, hudutlarımızda bir terör devleti kurulmasına kesinlikle izin vermeyeceğiz. Bunlara destek olanlar da bu gerçeği görecekler. Fırat Kalkanı'nda Cerablus, Rai, Dabık, El Bab'ta nasıl 2 bin kilometrekarelik bölge de Mehmetçik elinden geleni Özgür Suriye Ordusu'yla yaptıysa, bundan sonraki dönemde de aynı şeyi yapacaktır. Asla taviz vermeyeceğiz. Bunu bizzat kendilerine de söyledim. Zira Türkiye bir çadır devleti değildir, bunu kimse unutmamalıdır. Bir yandan NATO'da beraber olacağız, diğer yanda terör örgütleriyle beraber hareket edeceğiz, bu nasıl iştir? O zaman bu NATO'nun yeniden gözden geçirilmesi gerek. NATO'daki iş birliğine, NATO'daki kurallara, atılan bu adımların hepsi aykırıdır." diye konuştu.

"FETÖ'CÜLERİ İHBAR ETMEK GÖREVİNİZ"

Reis-i Cumhur Erdoğan, "FETÖ'cüleri devlete teslim etmek sizin görevinizdir. Eğer bildiğiniz bir FETÖ'cü varsa bunu bize bildirin bizde gereğini yapalım. Bu size düşen bir görevdir.