24 Temmuz 2019
  • Istanbul 22.22°
  • Ankara 16.67°
  • Izmir 25°
İmsak 03:56
Güneş 05:45
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:36
Yatsı 22:18
BIST102.556
Dolar5,7271
Euro6,3871
Altın261,77

Reis-i Cumhur Erdoğan Belediyeler İçin Düğmeye Bastı

Reis-i Cumhur Erdoğan'ın talimatı ile belediyeler mercek altına alınıyor. Halkın belediyelere olan şikayetleri rapor edilip doğrudan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak

Reis-i Cumhur Erdoğan Belediyeler İçin Düğmeye Bastı

Hükümete gelinmesinde belediyelerin faaliyetlerinin önemli olduğunun farkında olan Ak Parti, 2019'da yapılacak seçimlerde geçmişteki başarıların yinelenmesi için belediyelerin faaliyetlerine tekrardan hız verecek.

KARNE ÇIKARILIYOR

Bu alanda belediyelerin ‘memnuniyet karnesi’ çıkartılıyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ve AK Parti İletişim Merkezi (AKİM) gelen tüm istek ve şikayetleri değerlendirmeye alacak. Vatandaşın en çok şikayet ettiği konularele alınarak rapor hâlinde düzenli olarak Cumhurbaşkanlığına sunulacak.

Bunların dışında, vatandaşa sağlanan hizmetlere, faaliyetlerin zamanında yapılıp yapılmadığına, belediyenin devraldığı borç yükünün hafifleyip hafiflemediğine bakılarak bulunan yerin belediye başkanından rapor istenilecek.

Bunun dışında il teşkilatlardan da belediyelerle alakalı rapor gelirken Genel Merkez de il ve ilçelere gidip yerinde incelemelerde bulunacak. Çalışmaların tümü ayrı ayrı rapor halinde hazırlanacak ve belediye başkanı çağrılıp üzerinde değerlendirme yapılacak. Yapılan çalışmalardan çıkarılan sonuçlar, 2019’daki seçimlerde adayların belirlenmesinde en önemli kriterlerden biri olacak. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN TALİMATI

Hükümet'e geldiğinden beri Ak Parti girdiği bütün seçimleri kazandı. Cumhurbaşkan'ı Recep Tayyip Erdoğan bunun belde belediyelerinin büyük rolü olduğunu biliyor. Geçtiğimiz hafta yapılan MKYK'da tekrar Ak Parti genel başkanlığına seçilen Reis-i Cumhur Erdoğan ilk iş olarak 2019 seçimlerini hedef aldı ve bu konuda belediyelere talimatı verdi.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri