Katar' ı dışlayan memleketler arasındaki Bahreyn’ in Dışişlerinden bugün Türkiye'ye önemli bir ziyaret gerçekleşti. İstanbul' a gelen Dışişleri Bakanı Şeyh Halid bin Ahmed Al Halife, ilk olarak mevkidaşı olan Dışişleri Bakanı’ mız olan Mevlüt Çavuşoğlu ile görüştü. Konuk bakan, daha sonra Reis- i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi. Tarabya' daki Huber Köşkü'nde medya mensuplarına kapalı görüşme, bir buçuk saat devam etti. 

RAMAZAN BİTMEDEN ÖNCE KATAR KRİZİ SONA ERMELİ

Katar’ da yaşanan diplomatik krizin masaya yatırıldığı görüşmeden sonra ilk açıklama Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi. Dışileri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu' nun söylediği bilgiler ışığında, Recep Tayyip Erdoğan Bahreynli misafirine Katar krizinin Ramazan bitmeden önce sonlandırılması gerektiğini bildirdi. 

Kriz konusunda başı çeken Suudi Arabistan ve Mısır gibi memleketler, ABD'nin düğmeye basmasıyla Katar ile olan ilişkilerini sonlandırmıştı. Diplomatik ablukayı hava sahalarının kapatılması, Katar vatandaşlarının sınır dışı edilmesi takip etti. İrili ufaklı sayıları 10' u bulan memleketlere karşı, Türkiye Katar’ a destek veriyor.