İŞTE REİS-İ CUMHUR ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

"15 Temmuz, milletimizin felaket tellallarına verdiği en büyük cevaptır.
Yargılanırken A'dan Z'ye dediğiniz her şey yalan. Kurtulamayacaksınız. Bu ülkede adaletin olduğuna inanıyoruz. Bu ülkede adalet var dolayısıyla adaletin pençesinden kurtulamayacaksınız."

"Birileri elinde kartonlar ile yürüyerek adalet aramak gibi değil bizim aradığımız adalet. Bizim aradığımız adalet, 250 şehidimizin kanıdır. 2 bin 193 gazimizin şu anda yaralı oluşudur." diyerek Kemal Kılıçdaroğlunun yürüyüşü hakında yorumlarda bulundu Reis-i Cumhur Erdoğan.

KILIÇDAROĞLU'NUN YÜRÜYÜŞÜ

"İstanbul'a yürüyorlar, yolları açık olsun. Kamunun hukukunu bozmadan böyle bir hakları da yok ama arkadaşlarımız, hükümetimiz burada onlara anlayış göstermek suretiyle onlar bu yürüyüşlerini devam ettiriyorlar."

"Ankara'dan İstanbul'a yürüyor ya. Her geçen gün de bu yürüyüşteki seviye kaybı artıyor. Bugün grup toplantısını açık alanda yapmışlar. Kapalı alan herhalde sıcak geliyor."

SENİN NASIL BİR YALAN MAKİNESİ OLDUĞUNU MİLLET İYİ BİLİYOR

"Oradan "cumhurbaşkanı yargıya müdahale ediyor." gibi bir söylemde bulunuyor. İstifaya davet ediyor. Olmazsa "ben istifa ederim" diyor. Senin ilk söyleyişin değil ki bu. Senin yalan makinesi olduğunu, bu ülkede bilmeyen yok."

"Böyle bir şeyi ispata davet ediyor. Millet seni çok iyi biliyor. Tanıyor. Biliyor ki, hiçbir sözünde durmaz. Hukukta kaide şudur: Müddei, iddiasını ispatla mükelleftir. İddianı ispat eti."

ŞİMDİ YENİ BİR İFTİRA DAHA ATMIŞLAR

"Şimdi yeni bir iftira daha atmışlar. Tayyip Erdoğan' ın 3 milyar dolarlık hazinesi varmış. Allah Allah... Onunla ilgili davayı da açacağız. Usanmıyorlar, uslanmıyorlar. "Nasıl olsa ceza az, tazminat küçük" diyorlar." ifadelerinde bulunan Reis-i Cumhur verilen iftar yemeğinde esnaflara hitap etti.