Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Hamburg Havalimanın'da üst düzey yetkililer karşıladı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A EŞLİK EDENLER


Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker de Almanya'ya geldi.


İKİLİ GÖRÜŞMELER YAPACAK


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma ve cumartesi günleri gerçekleştirilecek 12'inci G20 Liderler Zirvesi boyunca, kimi başkanlar ve uluslararası kuruluşların yetkilileriyle ikili görüşmeler yapacak
Konu dahilinde Reis-i Cumhur Erdoğan, bu akşam TSİ'ye göre 21.30 ile 22.15 saatleri arasında Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Kempinski Atlantik Otel'de basına kapalı bir görüşme gerçekleştiriecek.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTIRILDI

Zirveden önce şehirde geniş güvenlik önlemleri alındı. Şehir merkezinde birçok cadde trafiğe kapanırken, kimi noktalarda ise toplu ulaşımda gecikmeler yaşanıyor.

Zirvenin yapılacağı Hamburg Fuar Merkezi etrafında kuş uçurtmayan güvenlik ekiplerine, polis helikopteri de havadan destek veriyor.

GÖSTERİLERDE ŞİDDET OLAYLARI ÇIKABİLİR


Hamburg polisinin yaptığı açıklamya göre, bu sabaha karşı bir araç kiralama yerine saldırı düzenleyen kimliği belirsiz kişilerin, buradaki yüksek değerdeki 10 aracı kundakladığı aktarıldı. Hamburg Emniyet Müdürü Ralf Martin Meyer, saldırının G20 Zirvesi ile ilişkili olduğunu düşündüklerini fakar  bunun ispatlanması gerektiğini ifade etti.