Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Trabzon İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'ndan sonra geldiği il başkanlığında İl Başkanı Haydar Revi ve diğer partililer tarafından karşılandı.

Basına kapalı yapılanve yaklaşık yarım saat devam eden ziyaretten sonra il başkanlığı binasının balkonundan kendisini bekleyen vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

"SİZİN BU AŞKINIZI KARŞILIKSIZ BIRAKMAK MÜMKÜN DEĞİL"


Vatandaşların bir anda AK Parti'nin İl Başkanlığının önünü doldurduğunu ifade eden Reis-i Cumhur Erdoğan, "Siz ne güzel insanlarsınız. Sizin bu aşkınızı karşılıksız bırakmak imkansız. Onun için biz bu yolları beraber yürüyeceğiz, 15 yıl beraber yürüdük inşallah bundan sonra da beraber yürümeye var mıyız? 2019'a hazır mıyız? 23'e hazır mıyız?" şeklinde konuştu.

Vatandaşların tüm sorularına "evet" yanıtını vermesinden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Allah gayretinizi daim eylesin. Gerçekleştireceğimiz çok işler var, iyi devam ediyoruz, daha iyi olacak. Batı ne derse desin, ülkemdeki batının uşakları ne derse desin bizim için millet ne der o önemli. İşte millet, diğerleri de illet. Dualarınıza ihtiyacımız var, dualarınızdan bizleri eksik etmeyin." ifadelerine yer verdi.

Eğitim, sağlık, hak, emniyet, ulaşım ve enerji gibi alanlarda her geçen gün performansın arttığına vurgu yapan Erdoğan, "Kim ne derse desin her geçen gün daha ileri gidiyoruz." dedi.

"Rabia" işareti yaparak vatandaşlara, "Bu manifestoyu unutmuyoruz değil mi?" diyen Reis-i Cumhur Erdoğan, vatandaşlardan manifestoyu söylemelerini istedi.

"BİZİ KİMSE BÖLEMEYECEK"


Vatandaşların "tek devlet" ve "tek bayrak" şeklinde söylemeye başlamasının arından Erdoğan, "Sırasını kaybetmeyeceğiz, tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bunu birileri bilmeyebilir Kılıçdaroğlu gibi ancak ona da şimdi bu akşam öğrenme görevi verdik, öğrenecek, bu manifestoyu öğrenecek. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet, bizi kimse bölemeyecek. Ama ben sizden bir şey istiyorum bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. Bizde ayırt etmek yok çünkü biz yaratılanı Yaradan'dan ötürü sevdik." şeklinde konuştu.