Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya' da toplu açılış töreninde konuştu. Yaptığı konuşmada hain terör örgütü FETÖ'ye de değinen Reis-i Cumhur Erdoğan bazı açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalardan başlıklar:

BU HAİNLER TEK TİP KIYAFET GİYECEK

"Darbe yapmaya kalkışan eli kanlı terör grubu üyesi olan FETÖ'cülere tek tip elbise getiriyoruz. Darbeciler tulum giyecek, teröristler ceket pantolon giyecek."

"DURUŞMALARDA SOYTARILIK YAPIYORLAR"

"Duruşmalarda soytarılık yapıyorlar. Yaptıkları ihanetin, işledikleri cinayetin karşılığı olan cezaları alıp hapishanelerde, tutuklu değil hükümlü olarak gittiklerinde, gerçeğin soğuk yüzüyle tanışacaklar. Gittikleri yerde artık pişmanlık da fayda etmeyecek."

"BUNLARA MORAL VERENLER YAKINDA BİRER BİRER ORTADAN KAYBOLACAKLAR"

"Bugün hala onlara, FETÖ sanıklarına el altından moral ve belki de destek verenler yakında emin olun birer birer ortadan kaybolacaklar. İşte o zaman şimdi mahkemelerde şov yapan bu hainler göreceksiniz acı akıbetleri ile baş başa kalacaklar. Üzüntüm odur ki kendileriyle birlikte ailelerinin de mahvına bunlar yol açacaklar. Dört duvar arasında çürürken bütün bunları düşünecek çok zamanları olacak. Darbeyi milletimizin gücüyle engelleyen Türkiye, darbecilerin cezalarını da hukuk devleti sınırları dahilinde verecektir." şeklinde açıklamalarda bulundu