Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de İl Danışma Meclisi toplantısında kameralar karşısına geçti.

Gündeme dair açıklamalar yapan Erdoğan, AK Parti teşkilatlarına ikazlarda bulundu.

"KİM NE DERSE DESİN"


Son günlerde başlatılan 'yeni bir devlet' tartışmalara üstü kapalı bir şekilde değinen Cumhurbaşkanı, "Bizim Türkiye Cumhuriyeti'nden başka devletimiz yok, kim ne derse desin..." dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasının satır başları:

YAKINDA AÇILIŞINI YAPACAĞIZ

İnşası için 100 milyon metreküp dolgu yapılacak bu havalimanımız kendi çapında Avrupa'nın bir numarası olacak. Bu sabah da ilk Sarp Sınır Kapısı'na geçtik, Ovit Tüneli'ne geçtik. Baktık ki çok fazla bir şey kalmadı. Kısa bir zaman içerisinde Ovit Tüneli'nin açılışını hep birlikte gerçekleştireceğiz. 

Ülkemizin her sorununda olduğu gibi Rizemize yapılan yatırımları çok yakından izliyoruz. Takip etmezseniz, temeller atılıp öylece kalır. Senelerce öyle olmadı mı? Ama biz 15 yıl evvel geldiğimizde ne dedik, "Bizim attığımız temeller yerinde kalmayacak, yükselecek ve ben temel atmaya değil açılışlara geleceğim" dedim. Karadeniz'in eğitim, sağlık, ulaşım, enerjiye kadar her alandaki yatırımlarımızda adeta tüm dünyada yeniden keşfedilen bir yer haline geldiğini görüyoruz. Bunlar yeterli değil; çünkü Karadeniz'i çok daha farklı kılacağız. Şu anda onun da gayreti içeresindeyiz. Meyveler yavaş yavaş toplanmaya başladı.

 SUÇLU SENSİN!

Yapılaşmayı gerçekleştirirken biz ana baba ocağımıza evimizi yaparken dedik ki yerel mimari ile yapalım. Evimizi de yerel mimari ile yaptık. Devlete ait inşaatları, okulları vs. onları da yerel mimari ile yapalım istedik. Şuan bu yapmakta olduğumuz 480 lojmanı aynı izanla, yerel mimari ile yapıyoruz ki oraya gelenler, "Hakikaten Rize'nin mimarisi bambaşkaymış" diyecek. Eseri göstereceğiz. Bunlar, görüldükçe benim vatandaşım da, benim de niye böyle bir evim olmasın diyecektir. Öyle, 4 kazık üstüne dik binayı, sel alsın götürsün. Olmaz. Ondan sonra da devlet suçlu. Devlet niye suçlu olsun, suçlu sensin.