Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, 29 Temmuz Cumartesi günü yaşadığı silahlı saldırı girişimi sebebiyle bugün saat 15.00'te Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i arayarak geçmiş olsun dileklerini aktardığı kaydedildi.

Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından paylaşılan yazılı açıklamada görüşme ile alakalı şu bilgilere yer verildi:

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN RAPOR İSTEDİ

"Reis-i Cumhur Erdoğan, görüşme esnasında Başkan Büyükerşen'den husus ile alakalı detaylı bilgi aldı. Başkan Büyükerşen, Sayın Cumhurbaşkanı'na şehirlerde oluşan mafyalaşma ve çeteleşmenin sebepleri ve var olan yasal değişikliklerdeki bazı boşluklar hakkında ayrıntılı bilgi arz etti. Büyükerşen hususun yalnızca Eskişehir ile sınırlı kalmaması gerektiğini, kentlerde gerek hükümet, gerek yerel yönetimlerin yapmış olduğu yatırımlarla oluşan rantların, kamu yararı yerine, yasal boşlukları fırsata çeviren ve ismi kanun dışı farklı işlerle geçen grupların eline geçtiğini, bu durumun da kentlerde başta huzur ve emniyet olmak üzere ciddi sorunlara neden olduğunu belirtti. Sayın Cumhurbaşkanı, Büyükerşen´den bu husustaki görüş ve düşüncelerini bir rapor biçiminde kendisine iletmesini talep etti."