Reis-i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan, Sarp Gümrük Kapısı'nda incelemelerde bulundu.
Güneysu'daki evinden ayrılarak helikopterle Hopa ilçesi Kopmuş mevkisine gelen Reis-i Cumhur Erdoğan’ı burada Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Artvin Valisi Ömer Doğanay ve çok sayıda vatandaş karşıladı.

Sonrasında Sarp Gümrük Kapısı'na karayoluyla giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, gümrük kapısının tekrardan yapılandırılması inşaatına dair incelemelerde bulundu.
Reis-i Cumhur Erdoğan burada vatandaşlarla sohbet etti, fotoğraf çektirdi.


İnşaat sahasını gezerek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Cumrhurbaşkanı Erdoğan'a basına kapalı gerçekleşen incelemesi esnasında Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rize Valisi Erdoğan Bektaş ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da eşlik etti.

İncelemelerinden sonra karayoluyla gümrük kapısından ayrılan Erdoğan, Kemalpaşa beldesinde kendisini bekleyen vatandaşlarla aracından inerek sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.


Erdoğan, helikoptere binmek üzere geldiği Kopmuş mevkisi civarında da yine aracından inerek vatandaşlarla sohbet etti ve bir vatandaşın cebindeki sigara paketini aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra incelemelerde bulunmak üzere helikopterle Ovit Tüneli’ne hareket etti.