Reis-i Cumhur Açıkladı: Tek Tip Kıyafetle Çıksınlar!

Reis-i Cumhur Erdoğan FETÖ sanıklarının mahkemelere Guantanamo'da olduğu gibi tek tip kıyafetle çıkarılmasını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ sanıklarının yargılanmalarıyla alakalı şunları aktardıi:

GUANTANAMO'DA OLDUĞU GİBİ TEK TİP ELBİSE İLE ÇIKARALIM

"Geçen gün Sayın Başbakanımızla da konuştum. Artık bunlar (FETÖ sanıkları) mahkemeye çıkarken Guantanamo'da olduğu gibi bunları da tek tip elbise ile çıkaralım. Tek tip elbise." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, "Dikkat ederseniz 15 Temmuz darbesinde yer alanların hiçbirinin yüzünde şu ana dek en küçük bir pişmanlık işareti göremezsiniz. FETÖ teşkilatlanması içinde bulunan diğer kişilerin durumları da büyük oranda aynıdır. Demek ki bunlar gaflet haliyle değil, taammüden, bilerek ülkemizi sırtından hançerlemek niyetindeydiler. Türk milleti aman dileyene ne kadar merhametliyse ihanetinde ısrar edene de o kadar şedittir. O hainler kapatıldıkları cezaevlerinin duvarları arkasında çürüyüp giderken bunları düşünecek çok zamanları olacak." diye konuştu.

'15 Temmuz'dan çıkardığımız dersler ışığında yolumuza devam edeceğiz'
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülke ve millet olarak biz 15 Temmuz'dan çıkardığımız dersler ışığında yolumuza devam edeceğiz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun, Rabbim bizi bu tür ihanetlerden, her türlü düşman saldırısından, yerden ve gökten gelecek afetlerden korusun." ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR