Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan ziyareti dönüşü basın mensuplarını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı, gazetecilerden yöneltilen S-400’lerin alımı ile ilgili kararların ve bu alımdan vazgeçileceğine yönelik haberlerin doğruluğunun olup olmadığı sorusuna açıklık getirdi.

‘S-400 alımı hakkında yetkili arkadaşlarımız gerekli imzaları attılar. Bu doğrultuda kaparo da tahsis edildi. İlerleyen zamanda zaten Rusya’dan bize verilecek kredi hakkında yürütülecek bir zaman dilimi olacaktır. Bu konuda hem Sayın Putin, hemde ben kararlılığımızı koruyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin savunma sanayii veya savunması hakkında bağımsızlık ilkelerini yada bağımsız kararını tabiki hiç kimse tartışamaz. Kendi bağımsızlığımızı ilgilendiren kararları bizzat kendimiz alırız. Türkiye’yi korumak ve en iyi şekilde savunmak için gerekli tedbirleri almak bizim görevimiz.’ dedi.

KILIÇDAROĞLU S-400 ALIMINA KARŞI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FOX TV canlı yayınına katılarak program sunucusu İsmail Küçükkaya'nın konuğu olarak gündeme ilişkin çok çarpıcı ifadelerde bulundu.

Kılıçdaroğlu, gündeme yönelik değerlendirmelerinde, Cumhuriyet davası için yargılanan tüm vatandaşların suçsuz yere orada olduklarını iddia etti.

S-400 FÜZELERİ

Türkiye'nin Rusya'dan temin edeceği S-400 hava savunma sistemleri hakkında da konuşan Kılıçdaroğlu, ‘Birbirine uyum göstermeyen silahlar alırsanız olumlu sonuçlar elde edemezsiniz. Uyumun sağlanması lazım.’ dedi.