Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Şehirlerimizdeki yenilenme, değişim dediğimiz tasarılarımızı aciliyetle sonlandırmak zorundayız. Bu sebeple gecekondular, kaçak yapılaşma, tüm bunları derhal gerçekleştireceğimiz kentsel dönüşüm ve değişimle gerçekleştirmemiz elzem. 2019 seçimlerine değin kapısına gitmediğimiz hane, buluşmadığımız, tebessüm etmediğimiz insan kalmayacak biçimde hedeflerimize koyulmadığımız” ifadelerini kullandı.

AK Parti Ankara İl Teşkilatı’nın iftarına iştirak eden ve partililere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, partililere alçakgönüllü davranmaları hususundaki ikazlarını sundu. Ankara’nın taşıdığı görevin çok önemli olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı, kentsel değişim ve dönüşüm tasarılarıyla Ankara’ya lazım gelen yatırımların sürdürüleceğini ifade etti.

ANKARA’NIN ANLAMI YÜCEDİR

“Ankaralı olmanın, Ankara’da misyon taşımanın, Ankara’da hayat sürmenin devletin mesuliyetine göğüs germek manasında olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı, “Üstelik çok daha ilerisinden bakarak dile getiriyorum, devletimizle beraber bölgemizdeki ve dünyadaki bütün ezilmişlerin, mağduriyete uğramışların, tüm kardeşlerimizin mesuliyetini sırtlamak anlamındadır. Zira Ankara Türkiye Cumhuriyetinin başkentidir. Bu kent doğasıyla ve tarihi ile çok gözde olmayabilir fakat üzerinde bulundurduğu görev nedeniyle gerçekten devasadır, hem de çok mühimdir.” şeklinde açıklamalarda bulundu.