Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

ABD toplumunun diğer isimleriyle uyum içinde yaşamanın yanından buradaki sosyal hayata aktif şekilde katılmanızı istiyorum.

(Salona giren bir kaç provokatöre, Erdoğan'ı dinleyenlerin tepki göstermesi sonrası) 3-5 kendini bilmeze, salon teröristlerine bu güzel toplantımızı feda etmeyelim.

Geçtiğimiz yıl istiklalimize yönelik tarihimizin en alçak saldırılarından birine maruz kaldık. FETÖ ihanet çetesi, milletimize yönelik bir darbe girişimi başlattı.

Son yıllarda giderek tırmanan İslam düşmanlığına hep birlikte güçlü bir duruş sergilemeliyiz. Şuanda Myanmar'da bir katliam var. Bir milyona yakın Arakanlı Bangladeş'e geçmeye çalışıyor. Biz Budistleri dünyada bu kadar şirin gösteren kişilere sesleniyorum. İslami terör ifadesini siz hangi akılla söylüyorsunuz.

250 ŞEHİDİMİZİN HESABINI SORACAĞIZ


FETÖ ihanet çetesinin girişimini bertaraf ettik. Bu hain yapılanmanın ele başı buraya çok uzak değil. Amerikanın pek çok yerinde bu terör örgütüne yakın okullar var. Bu okullardan yılda 700-750 milyon dolar elde ediyorlar. 250 şehidimizin hesabını soracağız