Reis- Cumhur Erdoğan TİM Genel Kurulunda açıklamalarda bulundu.

İŞTE REİS- İ CUMHUR RECEP TAYYİP ERDOĞAN' IN KONUŞMASI:

"Sanayi üretimindeki yükselişin devam etmesi büyümenin üretime müstenit olduğunu göstermektedir. İstihdamda başlattığımız seferberlik ile işsizliğin bir puan bile olsa düşmesi önemli. İş gücüne iştirak oranı arttığı için fark yavaş yavaş küçülmekte. İş olanağı artışı sürecek ve işsizlikte tek haneli rakamları yakalayacağımıza olan inancım tam. Tabi bu gelişmelerin karşısında içeride ve dışarıda ülkemizde negatif hava estiği algısı yönünde bir operasyon yapılmasına rağmen gerçekleşmesi çok önemli.

KİŞİ BAŞINA DÜŞEN MİLLİ GELİR

Avrupa'daki ülkeler hepsi kağıt üzerindedir. Sözde kişi başına düşen milli gelir ile kişi başına düşen milli gelir öyle değil. Gezip dolaştığınız zaman farkına varırsınız.

MÜSTERİH OLSUNLAR

Türkiye' nin bulunduğu cografi konum yeni kurulmaya çalışılan düzenin rekabetinin yaşandığı coğrafyadır. Sorunların biri bitmeden diğeri başlıyor. Son olarak Katar'a yapılanların haksız olduğunu, iftira olduğunu belirttik. Yaşanan diplomatik krizin çözümü için ilgili olduğunu düşündüğümüz herkes ile görüştük, görüşmeye devam ediyoruz. Bu meselenin bayrama kadar nijhayete varmasını istiyoruz.

Katar'ın yanında yer almamız diğer dostlarımız ile aramızın kötü olmasını gerektiren bir sebep değildir. Suudi Arabistan ve ülkemize yatırım yapan diğer ülkelerin vatandaşları müsterih olsunlar." açıklamalarında bulundu Reis- i Cumhur Recep Tayyip Erdoğan.