ÖZEL HABER | HABER365

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından bu yana vatandaşlara hizmet vermeye hız kesmeden devam ediyor. İşte o devrim gibi projelerden bazıları..

TÜRK LİRASI İTİBAR KAZANDI

2002 senesine kadar tüm döviz kurları karşısında itibarı ve değerini kaybeden Türk Lirası 2004 senesinde atılan 6 sıfır ile tekrardan değer kazandı ve AK Parti döneminde yapılan ekonomik stratejiler ile dünyada ekonomik olarak gelişen bir ülke ve değer kazanan para birimine sahip oldu.

DÜNYANIN SUSKUN KALDIĞI ZULME ''ONE MUNİTE'' DEDİ

2009 senesinde Davos'da dünyanın gözleri önünde Filistin’e zulüm eden terör devleti İsrail’e “One munite” diyerek uyguladığı katliama yiğitçe dik durdu.

DÜNYANIN EN BÜYÜK HAVAALİMANI

İstanbulda yapılan 3. Havalimanı dünyanın en büyük havalimanı olarak tarihe ismini altın harflerle yazdırdı.

HAVA YOLU HALKIN YOLU OLDU

Önceden sadece aristokratların ve  Beyaz Türklerin kullanabildiği hava yolunu halkın yolu haline getirdi. 2002 senesinde 12 milyon toplam yolcu kapasitesi olan THY'nin kapasitesi 2014 senesinde 76 milyona ulaşmıştı. Ayrıca Türk Hava Yolları Avrupa’nın en iyi ve en fazla büyüyen hava yolu oldu.

100 YILIN EN BÜYÜK PROJESİ MARMARAY

Dünyanın en büyük ulaşım projelerinden olan Marmaray tamamlanarak halkın hizmetine sunuldu.

FATİH PROJESİ İLE EĞİTİMDE TEKNOLOJİK DEVRİM 

Fatih projesi çerçevesinde 160 bin sınıfa akıllı tahta kuruldu ve 1 milyon civarında öğrenciye ve öğretmene tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı.

Bu projelerin Cumhrbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İcraat denizinden sadece bir damla olduğunu hatırlatmak isteriz.