Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin tarihinde önemli İstiklal ve İstikbal mücadelelerinden birini verirken sadece dış ülkelerden değil içerden de saldırı içinde  olduğunu ifade ederken “Ana muhalefetin başındaki zat Türkiye düşmanlarının ağzıyla konuşarak onların istediklerini gibi davranarak adeta ülkesine karşı savaş açmış durumdadır” dedi. 

Öte yandan 16 Nisan'daki referandumdan sonra kurucusu olduğu AK Parti'ye genel başkan olarak dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili vekillerle yaptığı toplantıda konuştu. Reis- i Cumhur Erdoğan, "Yorulan varsa kenara çekilsin yerini başka arkadaşa bıraksın. Teşkilata ve bakana  saygı esastır. " demişti.

Yapmış olduğu açıklamala ile, teşkilatlarda mental yorgunluk olduğunu ifade eden Recep Tayyip Erdoğan, toplantıda bu konuyu gündeme getirmişti.

2019 DÖNÜM NOKTASI OLACAK

Türkiye Cumhuriyeti' nin Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan açıklamasına şu şekilde devam etti:

"Teşkilatlarda yorulan varsa çekilsin, yerini başka birisine devretsin" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2019 dönüm noktası, ahenk ve saygı olmalı." ifadelerini kullanarak açıklamlarına devam etmişti.

TATİL DEMEK, SADECE GEZMEK DEĞİL HALKIN HER KESİMİ İLE BERABER OLMAKTIR!

"Tatil demek, gidelim tatil yapalım demek değildir, halkın her kesimi ile bir arada olun" diye vurgulayan Türkiye Cumhuriyeti' nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yabancı yatırımlar ile alakalı olarak, "Olağan Üstü Hal (OHAL) yabancı yatırımcılar adına bahane sebebi olarak gösterilemez" şeklinde konuşarak yatırımcılara mesajını iletmişti.