Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ idam çağrılarına dair, "Meclis irade ortaya koyarsa gelebilir" ifadelerini kullandı.

"MECLİS BÖYLE BİR İRADE ORTAYA KOYARSA BU CEZADA GELEBİLİR"

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, çocuk istismarına dair idam cezasının getirilmesi yönündeki açıklamalara ilişkin, "İdam meselesi neticede Meclisin anayasayı değiştirerek karar verebileceği bir husustur. Meclis böyle bir irade ortaya koyarsa, bu ceza da gelebilir, ama irade Meclisin iradesi olacaktır" şeklinde konuştu.

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, cinsel istismar tasarısı ve idam konusuna dair şu ifadeleri kullandı:

"CUMHURBAŞKANIMIZIN İLK ELE ALACAĞI KONULARDAN BİRİSİ"

Başbakan Yardımcısı Akdağ, ‘’Elbette mesele sadece bir kanun yapmak değil. Bir acil eylem planı yaptık. Bu acil eylem planı, çocukların ve ailelerin eğitiminde bir şekilde başına bu sıkıntı gelen çocuk ve ailelerin ikincil örselenmeden korunması için alınacak tedbirlere kadar birçok tedbiri de içeriyor. Gerçekten ceza hukukumuzda hiç olmayan çok ağır cezalar da getirdik. Çocuklara karşı işlenen cinsel suçlar ve hele hele bunun neticesinde çocuğun öldürülmesi söz konusuysa, zannediyorum ki Sayın Cumhurbaşkanımızın ilk ele alacağı konulardan birisi olacaktır’’ ifadelerini kullandı.

"ÇOK AĞIR CEZALAR DA DAHİL OLMAK ÜZERE BİRTAKIM HÜKÜMLER BULUNUYOR"

İdam ile ilgili gelen bir soruyu cevaplayan Başbakan Yardımcısı Akdağ, hazırladıkları tasarıda Türk Ceza Kanunu'nda da hiç olmayan çok ağır müebbet cezalar da dahil olmak üzere birtakım hükümlerin bulduğunu hatırlattı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.