Ramazan Bayramı'nda yol yapım işlemlerine açıklama getiren Bakan Ahmet Arslan, bayram trafiğinde şoförlerin dikkatli olması gerektiğini vurguladı

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kule Restoranda gerçekleşen  iftar organizasyonunda, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün güçlendirilmesi ve taşıyıcı sistemlerin güncellenmesiyle ilgili çalışmalara değinen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan,, 1991'den şu ana kadar asfalt düzenlenmesi, derzlerde sızdırmazlıklar ve çatlakların yapılmasına yönelik onarım çalışmalarının 26 yıl sonra başlatıldığını ifade etti.

Kaza kara noktalarını, sıkıntılı bölgeleri, şoförlerin çok hata yaptığı noktaları belirleyip İçişleri Bakanlığı ile paylaştıklarını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ramazan bayram süresince çok zaruri olanlar dışında, ilave trafik oluşturmamak adına yol çalışması yapmayacaklarını sözlerine ekledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, kamu olarak işlettikleri köprü ve otoyolların, 23 Haziran Cuma gününü 24 Haziran'a aktaran gece yarısından, 28 Haziran sabah saat 07.00'ye dek ücretsiz olacağını açıkladı.

Bakan Arslan, Avrasya Tüneli'ndeki geçişlerde bakiye eksikliği ile alakalı SMS ikazının da, 9 Haziran tarihiyle başladığını belirtti.