3 yıl önce Ayn el Arap'ta (Kobani) "Kürtler DEAŞ'ın saldırıları altında ve Türkiye Kürtlere destek olmuyor" yalanıyla Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde sokakları savaş alanına çeviren HDP bugün Rakka'da ABD-YPG'nin DEAŞ'lı teröristlerle kol kola görüntülerine ses çıkarmadı.

HDP'NİN ÇAĞRISIYLA KATLİAM YAPILMIŞTI

HDP Merkez Yürütme Kurulu'nun çağrısı üzerine 6-7 Ekim 2014'te Ayn el Arap (Kobani) bahanesiyle PKK/PYD yandaşları, 2'si polis 33 kişiyi şehit etmişti. PKK'lı teröristler tüm bunları Kobani'deki DEAŞ saldırılarını bahane ederek ve "Türkiye neden PYD'ye destek olmuyor" diyerek yapmıştı.

DÜNYAYI SARSAN GÖRÜNTÜLER

Dünyaya PYD'li teröristleri "DEAŞ ile savaşan, seküler Kürtler" diye tanıtan ABD, bu defa fena yakalandı. DEAŞ ve PYD anlaşmaya vardı, Rakka PKK'nın uzantısına bırakıldı. Anlaşma sonrası PYD'nin, DEAŞ'ı Rakka'dan tahliye ettiği görüntüler gündeme bomba gibi düştü.

KOBANİ'DE 'DEAŞ' YAYGARASI KOPARANLAR RAKKA'DA SESSİZ

Bugün ise akıllarda "Kobani'de DEAŞ'lı teröristler kadınlarımıza tecavüz ediyor. Kafa kesiyor" diyerek sokakların savaş alanına çevrilmesi talimatını veren ve Yasin Börü gibi tertemiz çocukların öldürülmesine göz yuman HDP'nin, Rakka'da aynı DEAŞ'lı "tecavüzcü" teröristler ile anlaşma yapan, "sırtlarını dayadıkları" PYD/YPG'ye tepki göstermemeleri büyük tepki çekiyor.

ABD SAYGIYLA KARŞILIYORMUŞ!

ABD yönetiminin, terör örgütleri DEAŞ ile PKK/PYD arasında Rakka'da varılan anlaşmayı “saygıyla karşıladığını” açıklaması, ABD medyasında yer bulamadı.

YPG'NİN DEAŞ'DAN FARKI YOK

HDP'nin Rakka skandalı ile ilgili hiçbir açıklamada bulunmaması akıllarda soru işareti bıraktı. HDP'nin bu tutarsız politikası ve YPG'nin aslında DEAŞ'tan farkının olmadığını gerçeği artık bu görüntülerle resmen ispatlandı.

Şimdi herkes HDP'ye neden Rakka konusunda sessiz olduğunu soruyor. Bakalım HDP buna cevap verebilecek mi...