22 Mart 2018
  • Istanbul
  • Ankara 12°
  • Izmir 16°
İmsak 05:32
Güneş 06:58
Öğle 13:17
İkindi 16:42
Akşam 19:24
Yatsı 20:44
BIST117.110
Dolar3,9332
Euro4,8403
Altın167,716

PYD'li Teröristin İtiraf Günlüğü

Afrin harekatında ele geçirilen 18 yaşındaki bir teröristin günlüğü, terör örgütü PYD’nin kalleş yüzünü ortaya bir kez daha koydu.

PYD'li Teröristin İtiraf Günlüğü

Afrin harekâtıyla PYD-PKK’dan temizlenen bölgelerde hainlere ait onbinlerce belge ve materyal bulundu. PYD/YPG-PKK’nın Afrin’de çocukları baskıyla ailelerinden kopararak silah altına aldığı, ele geçirilen belgelere de kanıtlandı.

BASKIYLA SİLAH ALTINA ALINAN ÇOCUKLAR

9 ila 13 yaşları arasında çocukların kamplara alınarak silah eğitimleri verildiğini gösteren resimlere ulaşıldı. Örgütün zorla silah altına aldığı çocukların günlüklerinde ise terör örgütünün içinde bulunduğu durum gözler önüne seriyor. 

HAYATIMı MAHVETTİLER

Örgütün zorla silah altına aldığı Abdu Osman isimli çocuğa ait günlükte örgüte isyan ettiği görülmekte. Abdu Osman günlüğünden bir bölüm şöyle:

“17 yaşındayım, etrafımda neler olup bitiyor bilmiyorum. Neden geriye doğru gidiyorum gibi hissediyorum, anlamamaktayım. Neden yaşamım darmadağın oldu? Bana ne oldu ya? yaşamım mahvoldu. Ağlıyorum, bağırıyorum içimden. Ölüm benim için bir kurtuluş mudur bilmemekteyim. Ben ölsem de bu sıkıntılar asla bitmeyecektir. Burada beni hiç kimse anlamıyor. Benim büyük bir ailem var. yaşamım mahvoldu, şimdi çözüm ölüm değil de nedir ki? Evlenecektim onu da elimden aldı alçaklar. Hayatım berbat... Zaten yakında öldürürler bizi.”

Terör örgütünün silah altına aldığı kişilerin yüzde 10’unun, 18 yaş altı çocuklardan oluştuğu istihbarat raporlarına yansıdı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.


Diğer Gündem haberleri