Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de geçen çarşamba günü başlattığı ‘Fırat Kalkanı’ operasyonunda YPG tanksavarlarla TSK tanklarını hedef almış, iki tank vurulmuştu.
 
Hain saldırıda, Uzman Çavuş Ercan Çelik şehit olmuş, üç asker yaralanmıştı.
 
- Cerablus yakınlarında bir tank daha hedef alındı
 
‘Fırat Kalkanı’ operasyonunda bugün de bir Türk tankı hedef alındı. Operasyona katılan bir tank vurulurken, saldırıda 3 asker yaralandı.
 
TSK tarafından yapılan açıklamada, "Devam etmekte olan Fırat kalkanı harekâtı esnasında Cerablus'un batısında teröristlerce atılan bir roket sonucu bir tankımız hafif hasar görmüş üç kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye tahliye edilmiş olup tedavilerine başlanmıştır. Bölgede teröristlere karşı operasyonlar devam etmektedir" denildi.
 
3 YARALI ASKER GAZİANTEP'TE
 
Suriye'nin Cerablus kentinde düzenlenen Fırat Kalkanı operasyonunda Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) ait bir tankın vurulması sonucu yaralanan 3 asker, helikopterle Gaziantep'teki hastanelere sevk edildi.

Fırat Kalkanı operasyonu kapsamında Cerablus'ta bulunan TSK'ya ait bir tankın vurulması sonucu 3 asker yaralandı. Saldırıda yaralanan askerler için Cerablus sınırına çok sayıda ambulans sevk edildi. Ambulanslarla sahra hastanesine getirilen yaralılara ilk müdahaleleri burada yapıldı. Yaralılar daha sonra helikopterle Gaziantep'teki hastanelere sevk edildi.

Diğer yandan Cerablus'un iç kesimlerinden çatışma ve patlama sesleri gelmeye devam ediyor. TSK'nın obüslerle Cerablus'un batısındaki bir noktaya çok sayıda atış yaptığı öğrenildi. Bölgede hava hareketliliği de yaşanıyor.


Cerablus'ta yaralanan 3 asker Gaziantep'e sevk edildi