PYD ve DAEŞ Mevzileri Vuruldu; İşte Ölü Sayısı

Deir Cemal kasabasındaki YPG mevzilerini hedef alan Türk birlikleri, terör örgütüne ağır darbe vurdu.

PYD ve DAEŞ Mevzileri Vuruldu; İşte Ölü Sayısı

Sınırdan gelen son bilgilere göre; Dünkü topçu atışları sonucu PKK'nın Suriye kolu olan YPG 38 kayıp verdi. Bugünkü top atışlarında da şu ana kadar 15 terörist öldürüldü ve çoğu ağır onlarca terörist de yaralandı.

TSK sabah saatlerinde vurmaya devam etti!

TSK'nin bu sabahtan itibaren Halep yolundaki sınıra 23 kilometre uzakta bulunan Deir Cemal kasabasında YPG mevzilerini vurduğu öğrenildi. Yerel kaynaklar; Doğu'da Mardin'in karşısında Haseke bölgesindeki YPG mevzilerinin de top atışlarının hedefi olduğu bilgisini verdi.

Nusaybin ve Cizre'ye silah takviyesi yapılıyordu

İstihbarat birimlerinin PKK'nın Haseke üzerinden Nusaybin ve Cizre'ye silah soktuğunu tespit etmesinin ardından TSK'nın bölgeyi top atışına tuttuğu belirlendi.

Terör Örgütlerine Büyük Darbe Vuruldu

Türkiye sınırındaki Azez'i almak için hamle yapan PKK'nın Suriye kolu PYD/YPG terör örgütüne Türk Silahlı Kuvvetleri büyük darbe vurdu. Daha önce Fırat'ın batısına geçmesine izin vermeyen Türk topçu birlikleri dün de Azez'de stratejik bir üssü ele geçiren PYD'nin silahlı kanadı YPG'nin mevzilerini yerle bir etti. SABAH, 1 Kasım seçimlerine bir kaç gün kala, Fırat'ın batısına geçmeye çalışan YPG'li teröristlerin vurulduğunu duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından da doğrulanan bu gelişmenin ardından YPG, Fırat Nehri üzerinden batıya geçmeye cesaret edememişti. Azez'e ulaşmaya çalışan YPG'li teröristler, bu defa ise güneyden dolanarak Azez'e ulaşmaya çalıştı.

MEHMETÇİK HAREKETE GEÇTİ

Güneyden Rusya ve ABD'nin hava desteğiyle Azez'e kadar gelen YPG, dün Türk topçusunun ikinci tokadıyla karşılaştı. Türkiye çok defa Afrin'e ulaşmaya çalışan YPG'ye izin verilmeyeceğini duyurmuştu. İki gün önce Miniğ askeri hava üssünü ele geçiren YPG, Türkiye'nin uyarılarına rağmen Azez'i de almak için hamle yapınca Mehmetçik harekete geçti. Edinilen bilgiye göre yakından takip edilen YPG hedefleri, Kilis yakınlarındaki Yazıbağ köyü sınırındaki Mehmetçik tarafından Fırtına obüsleriyle imha edildi. Azez'in batısında bulunan Marnaz ve Mınıh köylerindeki YPG mevzilerinin yerle bir edildiği öğrenildi. Ayrıca YPG'nin ele geçirdiği, Türkiye sınırına 13 km uzaktaki Miniğ askeri havalimanı ve doğusundaki hedefler de vuruldu. Gece 00.00 sularında yeniden harekete geçen Fırtınalar, YPG hedeflerine en az 10 atış daha yaptı. Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Azez'in güneybatısında yer alan Maranas bölgesinden Kilis'teki Akçabağlar askeri üssüne ateş açılması üzerine TSK, angajman kuralları gereği misliyle karşılık verdi. Dün yine Hatay'ın Çalıboğazı Karakolu bölgesine rejim güçlerince havan ateşi açıldı. Bunun üzerine güvenlik güçleri angajman kuralları çerçevesinde mukabelede bulundu.

FIRTINALAR BUGÜN DE VURDU

Dünya kamuoyunda geniş yankı uyandıran bu olayın ardından bugün de saat 10.00 sıralarında yeniden top sesleri duyuldu. Dün olduğu gibi bugün de Akçabağlar bölgesinde konuşlu topçu birliklerinden PYD denetimindeki Minnig Havaalanı ile çevresindeki Manaras ve Aynadakna Köyü bölgesine top atışları yapıldı. Aralıklarla devam eden top atışları Kilis'te heyecan yarattı.

Akçabağlar bölgesinde konuşlu birliklerden PYD güçlerinin bulunduğu bölgeye açılan top atışlarıyla ilgili askeri yetkililer açıklama yapmadı.

TEL RIFAT'A RUS DESTEKLİ PYD SALDIRISI

PYD güçlerinin, Rus savaş uçaklarının desteğiyle Halep'in kuzeyindeki muhaliflerin kontrolünde yer alan Tel Rıfat ilçesine saldırıya geçtiği bildirildi. Muhalif 55. Birliğin saha komutanlarından Mahmud Aleyto, "Eğer takviye ve mühimmat gelmezse ilçe her an PYD'nin kontrolüne geçebilir" dedi. Tel Rıfat'taki sivil savunma yetkilileri ise Rus uçaklarının Tel Rıfat'a misket ve vakum bombasıyla düzenlediği 35 hava saldırısında 5 sivilin öldüğünü belirtti. Bu arada ABD, YPG ve bağlantılı güçlere yeni bölgeleri ele geçirmeye çalışmamaları uyarısında bulundu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR