ÖSO'nun çatısı altında yer alan Nureddin Zengi Tugayı'nın YPG ile çatışmaya girdiği aktarıldı. Öte yandan Cerablus'ta TSK'ya ait iki tanka yapılan roketli saldırı sonucu 1 asker şehit olurken üç asker yaralandı

Özgür Suriye Ordusu içinde yer alan Nureddin Zengi Tugayı'nın, Cerablus'un güneyindeki Youssef Beik köyünde YPG ile çatışmaya girdiği bildirildi.

AP'nin haberine göre grup, iki YPG'li teröristi de esir aldığını açıkladı. Grubun Youssef Beik'i de YPG'den aldığı aktarıldı.

CERABLUS'TA TSK'YA AİT 2 TANKA ROKETLİ SALDIRI
Türk Silahlı Kuvvetleri ve koalisyon uçaklarınca desteklenen Suriye'nin kuzeyindeki "Fırat Kalkanı" harekatında, terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD üyelerince TSK'ya ait iki tanka roket atıldı. Bir askerin şehit olduğu, üç askerin yaralandığı saldırının ardından terör örgütüne ait hedefler obüs ve top atışlarıyla vuruldu.

TSK PYD'Yİ VURDU

TSK, 1 askerin şehit olduğu, 3 askerin yaralandığı saldırının ardından terör örgütü PYD'ye ait hedefleri obüs ve top atışlarıyla vurdu.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince Suriye'nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde terör tehditlerine karşı yürütülen "Fırat Kalkanı" harekatında, terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD üyelerince TSK'ya ait iki tanka roket atıldı. Bir askerin şehit olduğu, üç askerin yaralandığı saldırının ardından terör örgütüne ait hedefler obüs ve top atışlarıyla vuruldu.

Bölgedeki kaynaklardan alınan bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri Müşterek Özel Görev Kuvveti ve Koalisyon Hava Kuvvetlerince başlatılan Fırat Kalkanı harekatı kapsamında Özgür Suriye Ordusu'nun, Cerablus bölgesindeki ilerleyişi sürüyor.

Bu arada Cerablus'un 6-7 kilometre güneyinde terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD tarafından Türk Silahlı Kuvvetlerine ait iki tanka roketatarla ateş açıldı. Saldırının ardından tanklardan biri yoluna devam ederken, bir asker hafif yaralandı. Bir başka tank ise isabet aldı. Tanktaki bir asker şehit oldu, iki asker yaralandı.
Saldırının ardından terör örgütüne ait hedefler obüs ve top atışlarıyla vuruldu.