1 milyon TL çalan PTT çalışanı polis ekipleri tarafından pavyonda yakalandı.PTT ile çalışan bankaları sahte belgelerle dolandırarak 1 milyon çalan zanlı İstanbul’da bir pavyonda yakalandı.

PTT’DEN 1 MİLYON TL ÇALDI

Amasya'nın Taşova ilçesindeki PTT şubesinde görev yapan Saadettin G'nin, babası olan Fehmi G'nin de içlerinde bulunduğu 30 müşterinin belgelerini kullanarak PTT'yle anlaşmalı çalışan bankalardan 1 milyon TL para çaldığı öğrenildi.

BABASI OĞLUNDAN ŞİKÂYETÇİ OLDU

Saadettin G' aralarında babasının da bulunduğu 30 kişinin belgelerini kullanarak PTT’den 1 milyon TL para çaldı. Saadettin G'den babası ve belgelerini kullandığı diğer 30 kişi şikâyetçi oldu.

PAVYONDA YAKALANDI

Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları takip sonucu Saadettin G'yi İstanbul'da bir pavyonda, Saadettin G'yi yardım ettikleri öne sürülen K.B. ve E.G'yi de Amasya'da gözaltına aldı.

PARALARI PAVYONDA YEMİŞ

Saadettin G'yi gözaltına alan Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri arama tarama sonucu Saadettin G’nin üzerinde 5 bin TL para buldu.paranın geri kalanını nerde olduğunu soran polis ekiplerine 1 milyon TL’nin bittiğini parayı pavyonlarda yediğini ileri sürdü.