Haziran ayında kurulan PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri AŞ (PTTPAL) her türlü para, kıymetli maden ve kıymetli evrak taşıma, işleme ve saklama, ATM ikmal, bakım, izleme, nakit yönetimi, gece kasası hizmetleri ve fiziki güvenlik hizmetleri verecek. Şirket, bu sene bitimine kadar İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Adana'da toplam 6 nakit merkezi daha kuracak.

Şirket, önümüzdeki sene 40 şube, 360 zırhlı araç ve bin 100 personelle yurt genelinde PTT merkez, şube ve ATM'lerine hizmet vermeyi ve Merkez Bankası ile gerçekleşen protokol doğrultusunda 24 merkezde madeni para konsinye depolarını işletmeyi hedefliyor. 2023 ve takip eden senelerde bölge ve dünya markası olma vizyonuyla yapılanan şirket, zırhlı araçlarda görevlendirilmek üzere bin 100 çalışan alacak.

BAŞVURULAR 15 ARALIK'TA BİTECEK

Zırhlı aracın genel güvenliğini kontrol edecek güvenlik görevlisi kadrosu için lise, operasyon görevlisi kadrosu içinse ortaokul mezunu olma şartı aranıyor. Zırhlı araç personel alımı için başvurular, 15 Aralık'ta bitecek. Başvuruların sona ermesinden sonra aranan şartları bulunduran adaylar, mülakata çağrılacak. Mülakatta başarılı olanlar 31 Aralık tarihinde PTTPAL kadrosunda göreve başlayacak. Söz konusu kadro için ihtiyaç doğrultusunda gelecek sene de alım yapılacak. Kamu haklarından yasaklı olmama kaydı aranırken para ve değerli eşya taşımacılığında tecrübeli olma ise tercih nedeni olacak.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.